حمایت کارگزاری مفید از پروژه نجات گونه‌های گیاهی در حال انقراض ایران
تعداد بازدید: 707

حمایت کارگزاری مفید از پروژه نجات گونه‌های گیاهی در حال انقراض ایران

کارگزاری مفید از طریق همکاری با موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در مهمترین پروژه حفاظت از گونه‌های در حال انقراض طبیعت ایران مشارکت کرد.

کارگزاری مفید در ابتدای مسیر همکاری با این موسسه تحقیقاتی، با اهدای گواهی سرپرستی بذر از گونه‌های گیاهی در حال انقراض به فعالان حوزه خبر و روابط عمومی، به عنوان «کارگزاری سبز» فعالیت خود در زمینه حمایت از طبیعت ایران را شکل تازه‌ای بخشید.

حمایت مالی از منابع طبیعی و محیط زیست در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی برای بنگاه‌های اقتصادی در دنیا شناخته می‌شود. همکاری و حمایت از بانک ژن منابع طبیعی ایران که با هزینه‌های قابل توجه به نگهداری و پرورش بذر از گونه‌های گیاهی طبیعت ایران می‌پردازد، به عنوان بخشی از سیاست‌های کارگزاری مفید در عمل به مسئولیت اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

بانک ژن منابع طبیعی ایران بیش از ۳۵۰۰ گونه گیاهی منابع طبیعی ایران را در باغ گیاه‌شناسی ملی ایران نگهداری می‌کند. قبول سرپرستی بذر از میان این گونه‌های گیاهی، کمک به حفظ طبیعت ایران برای نسل‌های آینده محسوب می‌شود.

در گواهی سرپرستی اهدا شده، آمده است: «قبول سرپرستی یک بذر، نجات یک گونه است.» همچنین در متن هر کدام از این احکام، سرپرستی از یک گونه منحصر به فرد گیاهی در طبیعت ایران با عکس و مشخصات آن به نام دریافت‌کننده این حکم ثبت شده است.

كارگزاري مفيد برنامه بلندمدتي براي حمايت از منابع طبيعي ايران به نفع نسل‌هاي فعلي و آينده دارد، بنابراين پروژه حمايت از پرورش گونه‌هاي در حال انقراض را ادامه مي‌دهد. همچنين طرح‌هاي ديگري براي همكاري با سازمان تحقيقات جنگل‌ها و مراتع كشور در دست بررسي و مذاكره قرار دارد.

عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و پاسداری از محیط زیست، یک دهه پیش با ایجاد بستر معاملات آنلاین برای اولین بار در ایران، از سوی کارگزاری مفید شکل تازه‌ای به خود گرفت. این اقدام تاثیرگذار در معاملات بازار سرمایه، گام بزرگی در جهت مقابله با قطع درختان و حفظ محیط زیست محسوب می‌شود. در حال حاضر «ایزی‌تریدر» به عنوان بزرگترین سامانه معاملاتی بازار سرمایه بیشترین سهم از معاملات آنلاین بازار سهام را به خود اختصاص داده است.