فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف بر روی حساب‌های مفید
تعداد بازدید: 1472

فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف بر روی حساب‌های مفید

کارگزاری مفید امکان فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف به‌منظور ارتقاء امنیت سامانه‌های آنلاین مفید را فراهم کرد. کاربران از این پس می‌توانند با فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف ، پس از ورود «با حساب مفید» به هر یک از سامانه‌های ایزی‌تریدر، آنلاین پلاس، پلکان و پنل مشتریان، یک کد تایید اعتبار یکبار مصرف از طریق تلفن‌همراه خود دریافت کرده و پس از وارد کردن آن، به سامانه مورد نظر دسترسی یابند.

فعال‌سازی رمز عبور یک‌بار مصرف

در حال حاضر استفاده از رمز عبور یکبار مصرف اختیاری است و برای فعال کردن آن نیازی به تماس یا مراجعه حضوری نیست.

افرادی که علاقه‌مند به فعال‌سازی رمز عبور یک‌بار مصرف هستند، می‌توانند از طریق ورود به پنل مشتری(my.emofid.com) ← کلیک بر روی بخش پروفایل ← انتخاب گزینه ویرایش ← نسبت به فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف(ورود دو مرحله‌ای) اقدام کنند.

رمز عبور یکبار مصرف چیست؟

پس از فعال‌سازی رمز عبور یکبار مصرف، هر بار که نام کاربری و رمز عبور خود را در سامانه‌های کارگزاری مفید وارد می‌کنید، یک رمز عبور موقت ۶ رقمی به شماره‌ای که برای ثبت‌نام در حساب مفید ثبت کرده‌اید، پیامک می‌شود تا برای ورود به حسابتان از آن استفاده کنید.

با توجه به اینکه حفظ کردن رمز‌های پیچیده کار سختی است، اغلب افراد رمزهای آسان و قابل حدس زدن برای خود انتخاب می‌کنند. با استفاده از رمز عبور دوم یک‌بار مصرف امنیت کلی حساب‌های کاربری بهبود می‌یابد.

مهم‌ترین کاربرد رمز عبور یک‌بار مصرف جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به نرم‌افزارها و سامانه‌های آنلاین است. اگر رمز عبور معمول شما توسط دیگران شناسایی شود، به‌راحتی و در هر زمان می‌توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند، ولی اگر رمز یک‌بار مصرف شما به هر شکل توسط دیگران مشاهده شود، اطلاعات شما با خطری مواجه نخواهد شد.

با استفاده از رمزهای یک‌بار مصرف، می‌توانید در محل‌های عمومی مثل کافی‌نت‌ها وارد سامانه‌های معاملاتی‌ یا حساب‌ کاربری‌ خود شوید و نگران افشاء اطلاعات ورود خود نباشید.

کدام سامانه‌های مفید از رمز دوم یک‌بار مصرف پشتیبانی می‌کنند؟

از آنجایی‌که مدتی است سیستم ورود به سامانه‌های مختلف کارگزاری مفید اعم از آنلاین‌پلاس، ایزی‌تریدر همراه، ایزی‌تریدر دسکتاپ، پلکان، پنل مشتری، سامانه ثبت‌نام آنلاین و مفید آنلاین همگی از طریق حساب مفید در دسترس هستند، می‌توانید صرفا با استفاده از شماره موبایل یا کد ملی به هر یک از سامانه‌های مذکور وارد شوید.