آغاز به‌کار مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در شمال تهران
تعداد بازدید: 734
در مراسمی با حضور مدیرعامل بورس تهران صورت گرفت

آغاز به‌کار مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در شمال تهران

دومین مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید با حضور دکتر علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران، حمید آذرخش مؤسس و رئیس هیئت‌مدیره کارگزاری مفید و جمعی از مدیران، سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه در شمال تهران(مرکز خرید سانا) آغاز به‌کار کرد.

گسترش خدمات مدیریت دارایی

دومین مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید ۱۲ مرداد ماه سال جاری با هدف گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس و تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه افتتاح شد. دکتر علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران در این مراسم ضمن اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، به بحث تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق بورس اشاره کرد و گفت: به‌رغم وجود یک‌سوم تولید ناخالص داخلی در بورس، اما تأمین مالی از طریق بورس کافی نیست و امید است با گسترش خدمات مدیریت دارایی مانند مراکز مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید، این سهم افزایش یابد.

توجه بیشتر مردم به بورس

هادی مهری مدیرعامل کارگزاری مفید نیز در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری جدید این شرکت با تأکید بر اینکه اقبال مردم به ابزارهای نوین مدیریت دارایی نسبت به سال‌های قبل افزایش قابل‌توجهی داشته، گفت: با توجه به فرهنگ‌سازی و آموزش‌هایی که در چند سال اخیر شاهد آن بوده‌ایم، علاقه و توجه مردم به بحث مدیریت دارایی در بورس بسیار بیشتر از گذشته شده است.

وی افزود: همین آگاهی بیشتر افراد باعث شده تا جذابیت‌های سرمایه‌گذاری افزایش یابد و مردم بتوانند از خدمات تخصصی مدیریت دارایی با شرایط بهتری بهره‌مند شوند.

مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری جدید کارگزاری مفید در طبقه ۶ مرکز خرید سانا واقع در فرمانیه تهران افتتاح شده است

مهری در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: کارگزاری مفید نزدیک به ۵۰ شعبه در سراسر کشور دارد که به‌طور ویژه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم در بورس به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به دلایل راه‌اندازی مراکز جدید مشاوره سرمایه‌گذاری نیز تصریح کرد: در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم با راه‌اندازی مراکز مشاوره سرمایه‌گذاری، شرایط حضور مردم – با هر سطح از تخصص و دانشی که دارند – را در بازار سرمایه فراهم کنیم؛ در این راستا سال گذشته نخستین مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس را در محل ساختمان مرکزی هلدینگ خدمات مالی مفید راه‌اندازی و به زودی شعبه جدید دیگری را هم در غرب تهران افتتاح خواهیم کرد. تمام این اقدامات سبب شده تا از یک سو فرهنگ سرمایه‌گذاری بیشتر از همیشه در میان مردم رواج یابد و از سوی دیگر باعث هدایت سرمایه‌های خرد و سرگردان به سمت تولید شده است. امیدواریم با ارتقاء جایگاه سرمایه‌گذاری و تاکید بر آموزش‌ و فرهنگ‌سازی مستمر، شاهد رشد و تعالی اقتصاد کشورمان باشیم.

گفتنی است مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری جدید کارگزاری مفید در طبقه ۶ مرکز خرید سانا واقع در فرمانیه تهران افتتاح شده است. این شعبه به‌طور تخصصی به افرادی که می‌خواهند در بازار سرمایه و بورس سرمایه‌گذاری کنند، خدمات و مشاوره می‌دهد.