سود تقسیمی ماهانه صندوق «امید توسعه» کارگزاری مفید 100 درصد افزایش یافت
تعداد بازدید: 1516

سود تقسیمی ماهانه صندوق «امید توسعه» کارگزاری مفید 100 درصد افزایش یافت

بر اساس تصمیمات جدید هیات مدیره سبدگردان انتخاب مفید به عنوان مدیر صندوق امید توسعه، سود تقسیمی ماهانه این صندوق با افزایش 100 درصدی از 500 ریال به 1000 ریال در هر واحد افزایش پیدا کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری «امید توسعه» از صندوق‌های سهامی با تقسیم سود ماهانه تحت مدیریت سبدگردان انتخاب مفید است که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است. این صندوق از ابتدای تاسیس تا‌کنون بیش از 2300 درصد بازدهی داشته است.

تقسیم سود ماهانه، یکی از ویژگی‌های متمایز صندوق «امید توسعه» سبدگردان انتخاب مفید است که تنها 2 صندوق سهامی در بازار سرمایه از آن برخوردارند. طبق این سازوکار در میانه هر‌ماه سود ثابتی به نسبت تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری هر فرد به او پرداخت می‌شود، این سود از دوره مهرماه 1400 افزایش 100 درصدی داشته و از 500 ریال به ازای هر واحد به 1000 ریال افزایش پیدا کرده است.

صندوق «امید توسعه» طی یک‌ساله منتهی به مهر 1400 در کنار سایر صندوق‌های سهامی سبدگردان انتخاب مفید، جزو 10 صندوق برتر بازار‌سرمایه‌ ایران از نظر بازدهی بوده است. از نظر حجم دارایی نیز این صندوق پس از صندوق‌های پیشتاز و پیشرو سبدگردان انتخاب مفید بیشترین حجم دارایی تحت مدیریت را در صندوق‌های سهامی خصوصی بازارسرمایه ایران، دارد.

مدیریت دارایی کارگزاری مفید 11 صندوق سرمایه‌گذاری دارد که انواع مختلف صندوق ها را پوشش می‌دهد تا افراد با میزان دارایی مختلف و سطوح ریسک متفاوت بتوانند از آن‌ها بهره ببرند.

آشنایی بیشتر با صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بررسی وضعیت هر کدام نسبت به نیازهای سرمایه‌گذار، از طریق مشاوره رایگان کارگزاری مفید، امکان‌پذیر است.