افتتاح شعبه جدید کارگزاری مفید در تهران
تعداد بازدید: 1426
با حضور جمعی از مدیران و فعالان بازار سرمایه صورت گرفت

افتتاح شعبه جدید کارگزاری مفید در تهران

همزمان با فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) مرکز جدید مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید با حضور جمعی از مدیران، سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه در یکی از نقاط مرکزی شهر تهران - خیابان قائم‌مقام فراهانی - آغاز به‌کار کرد.

کارگزاری مفید اهداف مهمی را دنبال می‌کند

افسانه اروجی معاون بازار فرابورس ایران در این مراسم ضمن اشاره به عملکرد و جایگاه کارگزاری مفید در بازار سرمایه تاکید کرد: کارگزاری مفید اهداف مهمی را در بازار سرمایه ‌دنبال می‌کند و از این بابت‌ باید به آن تبریک گفت، چرا که همین پیگیری‌ها باعث شده تا به‌عنوان یک کارگزار برتر زبانزد سرمایه‌گذاران باشد.

معاون بازار فرابورس ایران ادامه داد: اهداف و برنامه‌های کارگزاری مفید همیشه مورد استقبال و تشویق سازمان و نهادهای ناظر قرار دارد، به‌ویژه بحث مدیریت دارایی که به‌عنوان یک هدف و مسئولیت بزرگ مطرح است، چراکه مدیریت حجم بزرگی از دارایی‌های مردم هم انرژی زیادی لازم دارد و هم نیازمند تخصص و دانش است.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه به بحث کیفیت در خدمات تأکید کرد: به‌جز اهداف و برنامه‌ها، بحث کیفیت نیز اهمیت قابل‌توجهی در بازار سرمایه‌ دارد و ما به‌عنوان نهاد ناظر شاهد کیفیت خوبی در خدمات کارگزاری مفید هستیم. به‌ویژه اینکه این کارگزاری پیگیر نظارت معاملات مشتریانشان است که جای تقدیر و تشکر دارد.

جایگاه و اهمیت مدیریت دارایی در بازار سرمایه

حمید آذرخش رئیس هیئت‌مدیره کارگزاری مفید با مروری بر سابقه راه‌اندازی خدمات مدیریت دارایی در بازار سرمایه‌ ایران تصریح کرد: تا همین چند سال قبل ابزار مناسبی برای بحث مدیریت دارایی نداشتیم. حدود یک دهه قبل افرادی که می‌خواستند هم در بورس باشند و هم درگیر معاملات روزانه سهام نشوند، سازوکار مناسبی برای چنین سرمایه‌گذارانی وجود نداشت؛ اما خوشبختانه از یک دهه قبل با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک شرایط حضور سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه تسهیل شد.

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به تجربه‌ای که در سال‌های اخیر کسب‌ کرده‌ایم، تلاش می‌کنیم فعالیت‌ها و خدماتمان را در بحث مدیریت دارایی گسترش دهیم. البته پیش از آن لازم است در این خصوص فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد و افراد بیشتری جذب بازار سرمایه شوند. در همین راستا تلاش کردیم شرایط حضور سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه‌ را تسهیل کنیم، به‌طوری‌که در سال جاری بیش از ۱۵۰ هزار نفر در کارگزاری مفید ثبت‌نام و کد بورسی‌ گرفتند و از سوی دیگر با استقبال سرمایه‌گذاران، موفق شدیم حجم دارایی‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید را به بیش از چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

حضور گسترده سرمایه‌گذاران

رئیس هیئت‌مدیره کارگزاری مفید با اشاره به حجم گسترده مشارکت سرمایه‌گذاران در عرضه اولیه‌ها توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید این روزها بیش از ۹۶۰ هزار نفر در عرضه اولیه‌‌ها مشارکت می‌کنند. حضور این تعداد گسترده از سرمایه‌گذاران نشان از علاقه‌مندی مردم به بازار سرمایه‌ دارد و نیازمند برنامه‌ریزی جامعی است. بحث مدیریت دارایی می‌تواند به‌عنوان یکی از خدمات مورد نیاز و جذاب برای سرمایه‌گذاران بورسی باشد.

وی ضمن تاکید بر جذابیت‌های مدیریت دارایی برای سرمایه‌گذاران، به بازدهی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری مشترک کارگزاری مفید اشاره کرد و گفت: کسی که یک‌ میلیون تومان را ۱۰ سال پیش در صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید سرمایه‌گذاری کرده‌، امروز ارزش آن به بیش از ۶۰ میلیون تومان افزایش‌یافته است.

فضایی مطمئن برای سرمایه‌گذاری

آذرخش در پایان نیز به اهمیت فراهم کردن فضایی مطمئن برای سرمایه‌گذاران تأکید کرد و افزود: علاقه‌مند هستیم نقطه نظرات همکاران، شرکت‌های بورسی، سازمان، شرکت سپرده‌گذاری و سایر فعالان این حوزه را برای پیشبرد بهتر اهداف بازار سرمایه و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران در فعالیت‌های آتی شرکت لحاظ کنیم. مهم‌ترین نتیجه این کار ارائه خدمات بهتر و فراهم آوردن فضایی مطمئن برای سرمایه‌گذار است.

گفتنی است مرکز جدید مشاوره سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید به نشانی میدان هفتم تیر، ابتدای خیابان قائم‌مقام فراهانی، نبش کوچه یکم واقع است و خدمات متنوعی اعم از «معاملات حضوری و آنلاین»، «مشاوره سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی» و «ثبت‌نام و احراز هویت مشتریان» را به علاقه‌مندان بازار سرمایه ارائه می‌دهد.