پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی آغاز شد
تعداد بازدید: 516
جزئیات نحوه مشارکت در صندوق پالایشی یکم

پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی آغاز شد

پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی از چهارشنبه ۵ شهریور ۹۹ آغاز شده است و تا چهارشنبه ۱۹ شهریور ادامه دارد.

صندوق پالایشی یکم که شامل باقی مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز با نمادهای شتران، شبندر، شپنا و شبریز است، با تخفیف ۲۰ درصدی به عنوان دومین صندوق ETF دولتی عرضه می‌شود.

پذیره‌نویسی این صندوق با نماد «پالایش» در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید قابل انجام است. بنابراین هر فرد حقیقی که کد معاملاتی دارد می‌تواند با جستجوی نماد «پالایش» از ساعت از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۴روزهای کاری در پذیره‌نویسی این صندوق مشارکت کند.

مجموع پذیره‌نویسی در صندوق‌های دارایکم و دارادوم ۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده است. به عنوان نمونه اگر فردی ۲۰۰ واحد از صندوق «دارا یکم» را پذیره‌نویسی کرده باشد، اکنون حداکثر می‌تواند ۳۰۰ واحد معادل ۳ میلیون تومان از صندوق «پالایشی یکم» را خریداری کند. قیمت اسمی هر سهم در این نماد ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و سقف پذیره‌نویسی برای هر فرد حداکثر ۵ میلیون تومان است.

طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی، مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق، قیمت پایانی سهام این ۴ پالایشگاه در پایان معاملات روز ۴ شهریور با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی است.

نکته بسیار مهم: اگر فردی مازاد بر مبلغی که امکان خرید دارد، ثبت سفارش کند وجه مازاد تا ۲ ماه در حالت بلوکه باقی می‌ماند. بنابراین باید توجه داشت که ثبت سفارش برای این پذیره‌نویسی فقط به میزان سهمیه مجاز انجام شود تا پول بیشتری از افراد، بلوکه نشود.