حمایت کارگزاری مفید از چهارمین دوره لیگ ستارگان بورس
تعداد بازدید: 723

حمایت کارگزاری مفید از چهارمین دوره لیگ ستارگان بورس

چهارمین دوره لیگ ستارگان بورس از سوی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس برگزار می‌شود.

این دوره از مسابقات که از 25 مرداد آغاز شده و تا دوم مهرماه ادامه خواهد داشت با حمایت کارگزاری مفید و در بستر معاملاتی ایزی تریدر در حال برگزاری است.

لیگ ستارگان بورس، رویدادی است که با هدف آشنایی بیشتر جامعه دانشگاهی با بازار سرمایه و همچنین مهارت‌های مورد نیاز آن‌ها برای فعالیت در این بازار، برگزار می‌شود.

ساز و کار برگزاری این لیگ به گونه‌ای است که تیم‌های 4 نفره شامل سه دانشجو و یک استاد که ترجیحا عضو هیات علمی است به عنوان سرپرست گروه، از سوی دانشگاه‌ها برای شرکت در این لیگ معرفی می‌شوند.

هر کدام از تیم‌های شرکت‌کننده در همان ابتدا، 20 میلیون تومان اعتبار خرید سهام دریافت می‌کنند تا فعالیت خود را برای معامله در بورس آغاز کنند. مدت 6 هفته فرصت برای انجام معاملات سهام در نظر گرفته شده است که در این دوره زمانی، میزان سود و زیان تیم‌ها، ملاک عملکرد آن‌ها خواهد بود.

تیم‌های موفق در این دوره به عنوان برندگان لیگ ستارگان بورس معرفی می‌شوند. میزان بازدهی هر تیم در معاملات به همراه مبلغ تشویقی احتمالی پس از کسر اعتبار اولیه و مبالغ جریمه‌های احتمالی، به اعضای تیم پرداخت می‌شود اما در صورت زیان تیم‌ها، مبلغ زیان از آن‌ها دریافت نمی‌شود. البته اگر در طول مسابقه زیان پرتفوی تیمی به بیش از 15 درصد اعتبار مزبور برسد، از دور مسابقه حذف خواهد شد.

به تیم‌هایی که در روز آخر مسابقه، کل سبد سهام خود را به صورت نقد تحویل دهند، معادل 10 درصد بازدهی سبد سهام پاداش تعلق می‌گیرد.

این رویداد با حمایت سازمان بورس و اوراق بهادار، فرابورس ایران، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس برگزار می‌شود. کارگزاری مفید نیز به غیر از حمایت مالی از لیگ ستارگان بورس، اعتبار مورد نیاز برای معامله سهام از سوی تیم‌های شرکت‌کننده را تامین کرده است. همچنین معاملات این تیم‌ها در سامانه معاملاتی کارگزاری مفید (ایزی تریدر) انجام می‌شود.

ایزی تریدر پرکاربردترین سامانه‌ی معاملاتی بازار سرمایه است که مشتریان کارگزاری مفید از آن استفاده می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع پاسخگو بودن آن به تمامی نیازهای اساسی معامله‌گران برای انجام معاملات است. با استفاده از ایزی‌تریدر نسخه دسکتاپ یا همراه، می‌توان نبض بازار و سفارش‌ها را در اختیار گرفت که این موضوع به آشنایی بهتر دانشجویان با بازار سهام در لیگ ستارگان بورس کمک می‌کند.