صندوق عیار، امن‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری در سکه طلا
تعداد بازدید: 593
بالاترین بازدهی در میان صندوق‌های مبتنی بر طلا در صندوق عیار به ثبت رسید

صندوق عیار، امن‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری در سکه طلا

صندوق «عیار» کارگزاری مفید در عملکرد یکساله منتهی به پایان اردیبهشت 1401 توانسته بازدهی 43.3 کسب کند که بیشترین میزان بازدهی در میان صندوق‌های مبتنی بر طلا بوده است.

عیار، از صندوق‌های قابل‌معامله ETF و مبتنی بر سکه طلا است که از سوی کارگزاری مفید مدیریت می‌شود. سرمایه‌گذاران می‌توانند با حداقل 500 هزار تومان اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنند تا از این طریق به طور غیرمستقیم در سکه طلا سرمایه‌گذاری و مشابه سکه طلا بازدهی کسب کنند.

در کنار بازدهی نزدیک به سکه طلا آنچه موجب شده سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها نسبت به خرید سکه طلا جذاب‌تر باشد، امنیت و امکان نقد شوندگی بالای این صندوق‌ها است. به عبارتی سرمایه‌گذار دیگر دغدغه‌ خرید و فروش و ریسک نگهداری این فلز گران‌بها را ندارد.

خرید واحدهای صندوق‌های عیار با توجه به قابل معامله بودن (ETF) به راحتی از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری‌ها به صورت آنلاین و معاف از مالیات قابل خرید و فروش است، ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در این صندوق با حداقل مبلغ 500 هزار‌تومان نیز امکان پذیر است که برای خرید سکه طلا به صورت فیزیکی بیش از این مبلغ نیاز است.

بازدهی صندوق‌های مبتنی بر طلا بیش از هر چیز تحت تاثیر نوسانات قیمت سکه طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا قرار دارد، البته تجربه و عملکرد مدیران صندوق هم تاثیرگذار است. صندوق عیار کارگزاری مفید در عملکرد یکساله منتهی به ابتدای خرداد 1401 توانسته بازدهی 43.3 کسب کند که بیشترین میزان بازدهی در میان صندوق‌های مبتنی بر طلا بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری در صندوق عیار کارگزاری مفید می‌توانید از طریق این‌لینک اقدام کنید.