تمامی واحدهای صندوق آرام در مدت کوتاهی به فروش رسید
تعداد بازدید: 524
ادامه پذیره نویسی «آرام» با مجوز افزایش سقف سازمان بورس فراهم شد

تمامی واحدهای صندوق آرام در مدت کوتاهی به فروش رسید

پذیره نویسی صندوق شاخصی «آرام» مفید که روز یکشنبه 15 اسفند آغاز شد با مشارکت حدود 40 هزار سهامدار حقیقی در مدت زمان کوتاهی به سقف فروش رسید. به دلیل استقبال چشم‌گیر سرمایه‌گذاران، سقف پذیره‌نویسی به 5 برابر افزایش یافت و امکان سرمایه‌گذاری برای افرادی که تاکنون موفق به مشارکت نشده‌اند، فراهم شد. بر این اساس مجددا امکان ثبت سفارش برای پذیره‌نویسی نماد «آرام» فراهم شد.

زمان معاملات صندوق‌های قابل معامله ETF تا ساعت 15 خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملاتی تمامی‌کارگزاری‌ها با جستجوی نماد «آرام» نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

روز یکشنبه 15 اسفند، 100 میلیون واحد به ارزش هر واحد 10 هزار ریال پذیره‌نویسی شد که با استقبال کاربران و مجوز سازمان بورس اوراق بهادار، افزایش سقف پذیره‌نویسی این نماد از 100 میلیون واحد به 500 میلیون واحد با همان ارزش 10 هزار ریال برای هر واحد محقق شده است.

صندوق شاخصی «آرام» از سوی سبدگردان مفید به بازار عرضه شده و در مرحله پذیره‌نویسی قرار‌گرفته است. آرام، دوازدهمین صندوق سرمایه‌گذاری سبدگردان مفید است که جهت توسعه تنوع سبد محصول صندوق‌های سرمایه‌گذاری مفید وارد بازار شده است.

هدف صندوق شاخصی (Index fund) آرام تشکیل پرتفوی متناسب با شاخص کل بورس است تا بتواند بازدهی مشابه با آن را به دست بیاورد. پیش‌بینی می‌شود این صندوق، متناسب با عملکرد شاخص کل بورس بازدهی داشته باشد.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به لینک «صندوق شاخصی آرام» از جزئیات بیشتر و نحوه شرکت در پذیره‌نویسی مطلع شوند.