کسب مدال طلای «مفید» در لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی
تعداد بازدید: 4407

کسب مدال طلای «مفید» در لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی

افتخاری جهانی برای بازار سرمایه ایران به دست آمد

فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) نتایج لیگ بورس‌های اوراسیایی سال ۲۰۲۲ را برگزار کرد و کارگزاری مفید و سبدگردانی مفید در هر دو دسته اصلی رقابت‌ها برگزیده شدند.

کارگزاری مفید در رقابت‌های بخش «بازار سهام» لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی سال ۲۰۲۲، با کسب مقام نخست، مدال طلا را دریافت کرد. در بخش «بازار درآمد ثابت» نیز سبدگردان مفید مدال برنز را به دست آورد.

در بخش بازار سهام، ۴۲ مؤسسه و نهاد بورسی از ۱۲ کشور اروپایی و آسیایی بر اساس شاخص‌های تخصصی موفق شدند به بخش کاندیداهای اصلی قرار گرفتند که کارگزاری مفید به مقام نخست دست یافت.

در بخش بازار درآمد ثابت ۳۳ مؤسسه از ۸ کشور به مرحله نامزدهای نهایی رسیدند که رتبه اول را «Freedom Finance» از بازار بورس قزاقستان به دست آورد. رتبه دوم را «بانک مرکزی ‌ایران» کسب کرد و «سبدگردان مفید» نیز مدال برنز را دریافت کرد.

هدف از برگزاری لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی، شناسایی و معرفی بازارهای بورس محلی در کشورهای اوراسیا است. برخی از کشورهای آفریقایی از جمله مصر نیز در این لیگ مشارکت داشتند که به همین مناسبت، مراسم سال ۲۰۲۲ این لیگ در شهر قاهره و به میزبانی بورس مصر برگزار شد.

فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) در سال ۱۹۹۵ توسط بازارهای بورس ۱۲ کشور تأسیس شد و اکنون ۴۳ مؤسسه تجاری، انجمن معامله‌گران و فدراسیون منطقه‌ای از ۳۱ کشور در آن عضویت دارند.