خرید عرضه اولیه از کارگزاری مفید

یک فرصت ارزشمند برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس

عرضه اولیه چیست؟

عرضه اولیه (Initial Public Offering) به اولین روزی اشاره دارد که درصد مشخصی از سهام یک شرکت برای اولین‌بار در بازار بورس عرضه شده و عموم مردم می‌توانند مقدار مشخصی از سهام آن شرکت را خریداری کنند.
یکی از اهداف عرضه اولیه، توسعه بازار سرمایه و بهره‌مندی شرکت‌ها از مزایای حضور در بازارهای مالی است. بنابراین عرضه اولیه یک شرکت در بورس یا فرابورس به معنی تازه تاسیس بودن آن نیست، بلکه به معنی دریافت مجوز معامله سهام آن شرکت توسط عموم سرمایه‌گذاران است.

چگونه عرضه اولیه بخریم؟

خرید سهام عرضه اولیه برای هر کسی که کد بورسی دریافت کرده باشد، امکان‌پذیر است. برای ارسال سفارش خرید کافیست گام‌های زیر را طی کنید:

۱- افتتاح حساب در کارگزاری مفید

نخستین گام برای خرید عرضه اولیه، افتتاح حساب در کارگزاری مفید و دریافت کد بورسی است. به این منظور بر روی گزینه افتتاح حساب» کلیک کرده, فرآیند ثبت نام خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری تکمیل کرده و سرمایه‌گذاری در بورس را شروع کنید.

۲- ثبت سفارش خرید

کاربران می‌توانند به صورت دستی عرضه‌های اولیه را خریداری کنند. در این صورت بایستی در تاریخ و زمان مربوط به هر عرضه اولیه که توسط ناظر بازار اعلام می‌شود درخواست خود را ثبت کنند.

عرضه اولیه

چگونه از زمان عرضه اولیه مطلع شویم؟

حداقل دو روز پیش از انجام عرضه اولیه، اطلاعیه‌ای منتشر می‌شود که در این اطلاعیه علاوه‌بر تاریخ عرضه اولیه، دامنه قیمت و حداکثر سهم قابل خرید برای هر کد حقیقی و حقوقی مشخص شده است.
با عضویت در شبکه‌های اجتماعی کارگزاری مفید می‌توانید از زمان و جزئیات عرضه اولیه‌های پیش‌رو مطلع شوید.

شعب کارگزاری مفید و دفاتر منتخب پیشخوان

پس از تکمیل فرایند افتتاح حساب، جهت احراز هویت همراه با اصل کارت ملی و شناسنامه به نزدیک‌ترین شعبه کارگزاری مفید یا دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنید.

طرح حامی، همه فرصت‌ها را برای شما حفظ می‌کنیم

بسته به شرایط بازار ممکن است مقداری از سرمایه شما راکد و بلااستفاده باقی بماند. با وجود طرح حامی از این سرمایه‌ برای سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت استفاده می‌شود. این طرح هیچ وقفه‌ای در معاملات شما ایجاد نمی‌کند و به راحتی می‌توانید از وجوه نقد خود برای خرید سهام استفاده کنید یا با تقاضای وجه آن را به حساب بانکی خود منتقل کنید.
این نوع سرمایه‌گذاری جزء سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک محسوب می‌شود. میانگین بازدهی این طرح از ابتدای فعالیت آن سالانه ۲۳ درصد است. سود طرح حامی روزشمار محاسبه می‌‌شود و در آخر هر ماه به مانده حساب شما نزد کارگزاری اضافه می‌شود.

چگونه بایستی بازدهی ماهانه طرح حامی را مشاهده کرد؟

با امضای قرارداد حامی در زمان ثبت‌ نام، این طرح برای شما فعال می‌شود. می‌توانید با بررسی گردش حساب خود در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید ضمن اطمینان از فعال بودن این طرح، میزان سود واریزی هر ماه را بررسی کنید.

عرضه اولیه

آخرین عرضه اولیه‌ها

فزر

تاریخ عرضه: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰
قیمت عرضه: ۱۷۷۲۵ تا ۲۱۶۶۶ ریال
حداکثر سهام قابل تخصیص: ۲۵۰

فسبزوار

تاریخ عرضه: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰
قیمت عرضه: ۲۵۵۷۰ تا ۳۱۲۵۰ ریال
حداکثر سهام قابل تخصیص: ۱۲۰۰

توسن

تاریخ عرضه: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰
قیمت عرضه: ۶۲۴۴ تا ۷۶۳۰ ریال

فجهان

تاریخ عرضه: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
قیمت عرضه: ۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰ ریال
حداکثر سهام قابل تخصیص: ۸۰۰۰

سوالات متداول

پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و احراز هویت حضوری، می‌توانید از طریق ایزی‌تریدر ، آنلاین پلاس و مفید آنلاین نسبت به خرید عرضه اولیه اقدام کنید. با عضویت در کانال اینستاگرام کارگزاری مفید از اطلاعیه‌های عرضه اولیه مطلع شوید.

برای اطلاع از زمان و جزئیات عرضه اولیه‌های پیش‌رو، در شبکه‌های اجتماعی کارگزاری مفید عضو شوید. سپس در تاریخ و ساعت اعلام شده، به یکی از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید مراجعه کنید. نماد عرضه اولیه را جستجو کرده و سفارش خرید را ارسال نمایید. همچنین می‌توانید با فعال کردن «توافقنامه خرید خودکار عرضه اولیه» و شارژ مانده حساب خود نزد کارگزاری مفید، تمامی عرضه‌های اولیه را به صورت کاملا خودکار خریداری نمایید.

کارگزاری مفید امکان خرید خودکار عرضه اولیه را برای کاربران خود فراهم کرده است. از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید گزینه توافقنامه ارسال سفارش عرضه اولیه را در حالت روشن قرار دهید و متناسب با هر عرضه اولیه قدرت خود را افزایش دهید. در این صورت به صورت خودکار خرید عرضه اولیه انجام می‌شود.

بهترین روش برای شناسایی زمان فروش، بررسی وضعیت مالی و صورت‌های مالی شرکت‌ّها و پیش‌بینی ارزش واقعی سهام آن‌ها می‌باشد.این نوع تحلیل، به تحلیل بنیادی معروف است. همچنین می‌توان با استفاده از تحلیل تکنیکال نیز به پیش‌بینی روند آتی قیمت سهم پرداخت. برای آشنایی با این نوع از تحلیل‌ها می‌توانید در کلاس‌های آموزشی رایگان کارگزاری مفید شرکت کنید.

کمتر از ۳ روز کاری از احراز هویت کارگزاری مفید، پیامک فعال‌سازی حسابتان دریافت می‌کنید. پس از دریافت پیامک مذکور می‌توانید با شماره موبایل یا کد ملی و رمز عبورتان وارد نرم‌افزار ایزی‌تریدر شوید. توجه داشته باشید، رمز عبور شما همان رمز عبوری است که در ابتدای فرایند ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید.

درصورتی‌که تمامی مراحل ثبت نام بورس به درستی انجام شود به گذشت کمتر از ۳ روز کاری دسترسی به سامانه‌‌های معاملات آنلاین جهت خرید و فروش سهام فعال می‌گردد.

راه‌های ارتباطی با کارگزاری مفید

شماره تماس مرکز پشتیبانی ۰۲۱-۹۱۰۰۸۷۰۰
ایمیل مرکز پشتیبانی 8700@emofid.com
وب‌سایت مرکز پشتیبانی Support.emofid.com
کانال اینستاگرام mofidsecurities

افتخارات مفید

۱
اولین هلدینگ مالی بازار سرمایه و بزرگترین کارگزاری بورس ایران
بیش از ۶ میلیون
حساب کاربری
بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد ریال
دارایی تحت مدیریت
بیش از ۵۰ شعبه
در سراسر کشور