شرکت مدیریت دارایی آزیموت

هلدینگ خدمات مالی آزیموت(Azimut) بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در ایتالیا و یکی از معتبرترین سبدگردان‌های مستقل و پیشرو در اروپاست. این شرکت در سال 1988 میلادی در میلان ایتالیا تاسیس شد و سه دهه فعالیت موفقیت‌آمیز آن باعث شد خیلی زود خدماتش در مقیاس جهانی نیز مورد توجه قرار گیرد. آزیموت از اواخر دهه 80 میلادی تا یک دهه بعد از آن فعالیت‌هایش محدود به مرزهای ایتالیا بود؛ اما این شرکت خیلی سریع گسترش یافت و به‌عنوان یک کمپانی مالی معتبر در سطح جهان مشتریان بسیاری جذب کرد. نخستین گام جهانی شدن آزیموت با راه‌اندازی خدمات بیمه عمر در کشور ایرلند برداشته شد و پس از آن خدمات مدیریت دارایی را در کشورهایی مختلف جهان گسترش داد. این شرکت هم‌اکنون سرمایه‌ای بالغ بر 60 میلیارد دلار آمریکا را مدیریت می‌کند و یکی از برترین‌های مدیریت دارایی در جهان است.

مدیریت بیش از ۶۰ میلیارد دلار سرمایه
شریک استراتژیک شرکت انتخاب مفید در ایران
بیش ار ۳۰ سال تجربه در بازارهای بین‌المللی
نخستین و معتبرترین شرکت مدیریت دارایی مستقل ایتالیا
حضور فعال در بیش از ۱۷ کشور جهان
بهره‌ندی از ۲۰۰۰ مشاور مالی در سراسر جهان

آزیموت در کدام کشورها حضور دارد؟

سرمایه‌گذاری گسترده آزیموت در جهان

آزیموت در سراسر جهان بیش از یک هزار و 700 متخصص را بکار گرفته تا بیشترین بازدهی ممکن در سرمایه‌گذاری را محقق سازد. این شرکت با تاکید بر سیاست‌های نوین سرمایه‌گذاری، موفق شده تا مدیریت دارایی بیش از 52 میلیارد یورو را بر عهده بگیرد. گفتنی است بخش مدیریت دارایی آزیموت از سال 2004 تا 2018 میلادی رشد چشمگیری را تجربه کرده، به‌طوری‌که در طی 14 سال توانسته سرمایه‌اش را از 8.7 میلیارد یورو به بیش از 6 برابر افزایش دهد. بخش عمده سرمایه‌گذاری آزیموت به ترتیب در کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی انجام شده است. براساس آخرین آمار منتشر شده، بیش از 60 درصد سرمایه‌گذاری این شرکت در کشورهای اروپایی، 25 درصد در آمریکا و 13 درصد هم در کشورهای آسیایی انجام شده است. همچنین بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری آزیموت در بازار سرمایه، به سهام خزانه و سهام شناور اختصاص یافته که بازدهی قابل‌توجه بوده است.

مشارکت استراتژیک انتخاب مفید و آزیموت ایتالیا

در توافق‌نامه‌ای بین گروه خدمات مالی مفید به‌عنوان بزرگترین کارگزاری و مشاور مالی در ایران و گروه آزیموت، 20 درصد از سهام شرکت سبدگردان انتخاب مفید به آزیموت واگذار شد. آزیموت و مفید در سال 1396 توافق‌نامه‌ سهامداری با هدف ایجاد زیرساخت و تولید پلتفرم مشاوره مالی داخلی و تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری در خارج از مرزهای ایران جهت تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران منعقد کردند. آزیموت نخستین نهاد مالی خارجی است که از طریق سرمایه‌گذاری در سهام یک شرکت ایرانی، اقدام به ورود به بازار سرمایه کشورمان و ارائه خدمات مالی مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار، کرده است.k بخش عمده سرمایه‌گذاری آزیموت به ترتیب در کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی انجام شده است. براساس آخرین آمار منتشر شده، بیش از 60 درصد سرمایه‌گذاری این شرکت در کشورهای اروپایی، 25 درصد در آمریکا و 13 درصد هم در کشورهای آسیایی انجام شده است. همچنین بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری آزیموت در بازار سرمایه، به سهام خزانه و سهام شناور اختصاص یافته که بازدهی قابل‌توجه بوده است.

بازدید از وبسایت آزیموت

بازدید از وبسایت آزیموت