بورس در همسایگی شماست

همین حالا سرمایه گذاری کنید

برای دریافت کد بورسی به کجا مراجعه کنیم؟

برای دریافت کد بورسی کافیست نزدیک‌ترین دفتر منتخب پیشخوان دولت در همسایگی‌‌تان را انتخاب کنید. پیش از آن ابتدا بر روی افتتاح حساب کلیک کرده و پس از تکمیل ثبت‌نام آنلاین، جهت احراز هویت با اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از نزدیک‌ترین دفاتر منتخب پیشخوان دولت مراجعه کنید

افتتاح حساب

گام برای سرمایه‌گذاری در بورس

Alternate Text

افتتاح حساب

arrow
Alternate Text

مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان

arrow
Alternate Text

احراز هویت حضوری

arrow
Alternate Text

دریافت کد بورسی

arrow
Alternate Text

دانلود ایزی‌تریدر از سایت مفید

arrow
Alternate Text

معامله در بورس

سوالات متداول

پس از آنکه ثبت‌نام و احراز هویت را تکمیل کردید، پیامکی حاوی فعال‌سازی حسابتان را دریافت می‌کنید. با استفاده از پیامک مذکور می‌توانید با شماره موبایل یا کد ملی و رمز عبورتان وارد نرم‌افزار ایزی‌تریدر شوید. توجه داشته باشید، رمز عبور شما همان رمز عبوری است که در ابتدای فرایند ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید.

در حال حاضر، معاملات سهام در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ صورت می‌گیرد. در ۳۰ دقیقه ابتدایی(ساعت۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰) زمان پیش‌گشایش معاملات است و معامله‌گران صرفا امکان ثبت سفارش خود را دارند. پس از اتمام پیش‌گشایش، معاملات پیوسته از ساعت ۹ آغاز می‌شود و سفارش‌های خرید و فروش با یکدیگر مورد معامله قرار می‌گیرند. برای ارسال سفارش خرید یا فروش باید قیمت و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده و سفارش خود را ارسال کنید.(لازم به ذکر است که حداقل سفارش برای خرید مبلغ ۱۰۵هزار تومان و حداقل سفارش برای فروش پنج هزار تومان است)

زمانی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به‌روز اول عرضه سهام شرکت مذکور «عرضه اولیه» گفته می‌شود. در عرضه اولیه درصد مشخصی از کل سهام یک شرکت برای نخستین بار از طریق بورس اوراق بهادار به عموم سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و احراز هویت حضوری، می‌توانید از طریق نرم‌افزار ایزی‌تریدر نسبت به خرید عرضه اولیه اقدام کنید. با عضویت در کانال تلگرام کارگزاری مفید mofidsecurities از اطلاعیه‌های عرضه اولیه مطلع شوید.

بله، راهکار راحت‌تر استفاده از امکان خرید خودکار عرضه‌اولیه توسط ایزی‌تریدر است. در واقع ایزی‌تریدر می‌تواند به‌صورت خودکار برای شما عرضه اولیه بخرد. کافی است از منوی اپلیکیشن وارد بخش توافق‌نامه‌ها شوید و توافق‌نامه ارسال سفارش عرضه اولیه را فعال کنید تا ایزی‌تریدر به‌صورت خودکار برای شما عرضه اولیه بخرد. البته فراموش نکنید باید مانده‌حساب‌ خرید عرضه اولیه کافی باشد.

سهام عرضه اولیه به علت بازدهی مناسب و صندوق‌های قابل معامله نظیر اطلس نیز به‌ دلیل اینکه توسط یک تیم حرفه‌ای مدیریت می‌شوند، به عنوان دو گزینه‌ جذاب سرمایه‌گذاری مطرح هستند. در واقع صندوق سرمایه‌گذاری توسعه اندوخته آینده – که با نماد «اطلس» در بورس معامله می‌شود – منتخب ارزشمندترین سهام بورس و فرابورس از نظر کمیته سرمایه‌گذاری شرکت انتخاب مفید است. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این صندوق برای افراد تازه وارد که آشنایی کمی با شرکت‌ها دارند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. گفتنی است خرید و فروش صندوق سرمایه‌گذاری اطلس بسیار ساده بوده و همانند سهام سایر شرکت‌ها می‌توان واحدهای آن را از طریق نرم‌افزار ایزی‌تریدر به صورت آنلاین معامله کرد.

افتخارات مفید

۱
اولین هلدینگ مالی بازار سرمایه ایران
بیش از ۹۰۰ هزار
حساب کاربری
بیش از ۶۳۰۰۰ میلیارد ریال
دارایی تحت مدیریت
بیش از ۵۰ شعبه
در سراسر کشور